11380287_1472536383047008_540516127_n

Пита без печење: Ледена фантазија од само три состојки

Овој прекрасен летен десерт освен што ќе ве воодушеви со фантастичниот освежувачки вкус, ќе ве маѓепса и со својата едноставност и брза подготовка.

nutella-pops-672x372

Разладете се на највкусниот можен начин – со Нутела сладолед!

Дали има нешто подобро од Нутела? Да, а тоа е ледена Нутела со банана. Можеби и не е најидеалниот избор за храна во пресрет на летните одмори, меѓутоа, е сладок Continue reading

honeyroastpeaches-13-gZWFbUgYYD7zFC8QT6zzrh

Ароматични запечени праски со сладолед од ванила

Ако сакате рецепт кој се приготвува брзо, лесно, а притоа претставува вистинска рапсодија на вкусови тогаш дефинитивно треба да ги пробате овие запечени праски со мед и сладолед. 

PicMonkey Collagew

Ново урбано место во центарот на градот – „Радост“

На улицата на јапонските цреши се отвори ново место во кое ќе можат да уживаат скопските „кафеџии“ и „сладоледџии“.

PicMonkey Collage(745)

Ледено освежување готово за 10 минути: Смрзнат јогурт од банана и путер од кикирики

Доколку ви здосадија класичните вкусови на сладоледи и овошни јогурти, ви предлагаме да си направите ваша варијанта на ова летно освежување.

picmonkey-collage21-1000x500

Чизкејк сладолед на стапче

Овој рецепт претставува сон на сите љубители на сладолед и популарната американска пита. Кремастата текстура и овошниот вкус создаваат совршен десерт за летните денови.

87988_profimedia0199073728-sladoled_630x0-650x325

Вкусен чоколаден сладолед од три состојки

Време е да ја отвориме сезоната на сладоледи, па денешниот рецепт сме сигурни дека ќе ви се допадне. Замислете вашата омилена чоколада да се претвори во вкусен, кремаст чоколаден десерт.

picmonkey-collage32-1000x500 (1)

Рецепт: Одличен вегански Сникерс сладолед

Веганскиот Сникерс сладолед е вистинска поезија на вкусови и совршена комбинација на Сникерс, чоколадо и сладолед, на кој никој нема да остане рамнодушен.