Refreshing sangria (punch) with fruits,Closeup.

Чудотворен напиток за слабеење – брусница, лимон, портокал

Високите температури ни ја будат жедта, па во летниот период внесуваме многу повеќе течности во организмот.

woman-eating-apple(2)

Диета со јаболка – 1кг помалку за една седмица

Јаболката секогаш може да ги најдете на пазарите, не се скапи, многу се здрави и притоа се богати со влакна што ги прави идеални за борбата против вишокот килограми. 

Why-You-Should-Trash-Fitspiration1

Како да се ослободите од вишокот килограми на специфични делови од телото

Започнавте ригорозна диета со желба да го намалите стомакот и килограмите се стопија насекаде – освен на стомакот.

?????????????????????

Совршен дневен план за губење на килограмите без мака

Губењето на вишокот килограми не подразбира мачење, одрекување од омилената храна и повеќечасовно препотување во фитнес центар 3-4 дена неделно. 

17207_8_630x0

Чај од ленено семе – чудотворен за кожа, коса и добра линија

Речиси и да нема припадничка на понежниот која барем еднаш во животот немала проблеми со килограмите.