lexus-hoverboard@2x

Летечкиот скејтборд на „Lexus“ во акција

Пред извесен период „Lexus“ го најави нивниот план за летечки скејтборди, а вчера беше објавено и првото официјално видео во кое се гледа како изгледа возењето со него.

maxresdefault

Кога уметноста и скејтбордингот ќе се соединат во едно видео

Килиан Мартин е еден од оние креативни и иновативни скејтбордери кои имаат сопствен и уникатен стил на возење.

dtv-shredder-all-terrain-vehicle

Мини тенк кој се вози како скејтборд

[vc_row][vc_column][vc_column_text disable_pattern=”true” align=”left” margin_bottom=”0″]Ова мало теренско возило, наречено „DTV Shredder“ може да се вози по буквално сите сурови површини кои можат да ви паднат на памет.