appetizers.stuffedpepperswithfeta.jpg (18).1280 (1)

Пиперки со сирење

Доколку очекувате гости за кои сакате да приредите нешто здраво и вкусно, кое во исто време ќе ја украси трпезата, тогаш ви го претставуваме овој супер едноставен и лесен апетисан.

48690_21_630x0

Брза проја готова за час

Доколку сте во брзање, а сепак сакате да им подготвите нешто вкусно на вашите најдраги наутро, тогаш пробајте ја оваа брза и лесна проја која ќе е готова за час.

104510_profimediamuffin_630x0

Брз појадок кој ќе ви го разубави утрото: Мафини со моцарела

Денеска ви прикажуваме совршено утринско задоволство кое ќе ви ги израдува сите ваши сетила. Најдобро од се е што овие превкусни мафини не бараат премногу време за подготовка.

15917715462_8508bdd863

Полнети компири со спанаќ и сирење

Нема човек кој не сака компири во сите варијанти и облици. Денес ви претставуваме малку поинаков рецепт со компири кој со сигурност ќе ве воодушеви.

28222_+stock-photo-cheese-tomato-relish-mini-muffins-shutterstock_56345800_630x0

Мафини со спанаќ и сирење кои ќе ви го разубават денот

Според многумина, појадокот е најважниот оброк во денот, и нема ништо подобро од тоа кога утрото ќе ви започне со пријатен мирис на солени мафини.

IMG_4653-610x300

Рецепт: крцкава палачинка од компир

Обожаваме компир од една едноставна причина – може да се приготви на милион начини! И ниту еден никогаш нема да ни здосади! Овој зеленчук може да се приготви како главно Continue reading

maxresdefault

Видео рецепт: Топено сирење во компир

Постои едно старо, ненапишано правило. Се што изобилува со топено сирење, е неверојатно вкусно, а исклучок не е ниту рецептот кој ви го прикажуваме подолу.

77f2ef62-828b-4940-9074-8172598a3afa

Прстен полн со пилешко и растопено сирење

Доколку решивте да повикате гости на ручек, тогаш се подразбира дека храната која ќе ја сервирате освен што ќе биде вкусна, потребно е и да изгледа фантастично.