condoms-5-752x501

Може ли да се забремени од претсемена течност?

Сакате да практикувате секс без заштита, а сé уште ви е рано да станете родители? Веројатно се прашувате дали прекинот на односот пред самиот крај и ејакулацијата надвор од вагината е Continue reading

coffee-in-bed

Како кафето му помага на вашиот сексуален живот?

Едно истражување спроведено на Универзитетот во Тексас, покажало дека мажите кои пијат две шолји кафе на ден, имаат 42% помалку шанси да патат од еректна дисфункција во однос на оние Continue reading

sex_1371072526_670x0_1376687951_670x0

Пет причини зошто сексот е добар за здравјето

Се разбира дека сексот е здрав, но дали сте знаеле дека добриот сексуален живот овозможува и некои конкретни здравствени подобрувања?

најдобро време за секс

Знаете ли кога е најдобро време за секс?

Верувале или не, стручните лица го пресметаа најдоброто време за сексуални игри, измеренo во одредени периоди во месецот, неделата па дури и денот.

0805_lrap_06_z+color_art+purple_man_and_woman

За поредовен секс – избегнувајте ги овие работи

Истражувањата покажале дека многу двојки се незадоволни од сексуалниот живот, но не им е јасно зошто е тоа така.

google1

Најчесто пребарувани прашања на Google поврзани со сексот

Најпребаруваниот збор на интернет е дефинитивно зборот секс. Меѓутоа кои се најчесто поставуваните прашања на Google во врска со сексот?