jules7

Плишани здолништа – есенски тренд кој ќе го обожавате

Веројатно веќе ви е јасно дека модата која ги одбележа 70-тите години од минатиот век повторно се враќа на модната сцена.

p19iu427pe1uu1fe8109i11n91kd8n

Најдобри модели на јакни за претстојната есенска сезона

Сигурни сме дека веќе ви здодеа летната гардероба, дека веќе немате идеи што да носите и дека едвај ја чекате есента која ќе донесе некои сосема нови парчиња облека.

women beach miranda kerr sand bracelets swimsuits 1920x1200 wallpaper_www_wallfox_net_80

Најпопуларни модели на костими за капење за оваа сезона

Летен распуст, годишен одмор, сите со нетрпение чекаат да избегаат од градот и да заминат на некоја плажа, покрај море, да ги закопаат стапалата во топлиот песок читајќи некоја одлична Continue reading

surfnorway1-640x384

Сурферска сезона во норвешкото студенило

Норвешкиот директор на фотографија, Макс Ларисон, ги следеше овие двајца страстни сурфери, Тимоти Лејт и Алесандро Пиу, за време на сезоната во северна Норвешка.

fashion street style floral prada purse bag light blue black flowe dress print on print cococozy street tommy ton style dot com (1)

Модели на чанти кои ќе се носат оваа пролет

Пролетта веќе пристигна, па ако уште не сте се подготвиле за оваа сезона погледнете што препорачуваат дизајнерите кога станува збор за чантите. 

Game-of-Thrones-chess-piece

Тизер за петтата сезона на „Игра на тронови“

Петтата сезона на серијата „Игра на тронови“, премиерно ќе биде прикажана на 12 април, а најновиот тизер открива само дел од сите возбудливи работи кои претстојат.