rolat-od-meleno-meso

Ролат од мелено месо

Декоративен месен ролат кој е одличен за секоја прилика, едноставно и доста визулено мезе а може и како прилог кон ордевер или било кое јадење од компир или ориз.

rolat-od-jabuka-45f9c92f744e5b9bf58703f744c40607_header

Вкусен и брз ролат од јаболки

Доколку викендов сакате пријатно да ги изненадите вашите најдраги со нешто благо и вкусно, пробајте да го подготвите овој брз ролат од јаболки.

chocolate-roll(2)

Сочен „bounty“ ролат

Ако сте љубители на кокос овој колач ќе ви ги разбуди сите сетила! Се приготвува за половина час, а сите кои ќе го пробаат ќе сакаат да го дознаат рецептот. Continue reading