How-to-Bake-the-Perfect-Bundt-Cake-02

Мек како душа: Рецепт за куглоф

Куглоф е еден од глобално најпознатите колачи ширум светот, Французите тврдат дека тие се неговите творци, меѓутоа, постојат различни варијанти на овој десерт низ останатите европски земји.

154-2zuwr8b8wnmv05sb5pux34

Карбонара компири со топен кашкавал и сланина

Најчестиот „гостин“ на сите трпези- компирот, овој пат во комбинација со топен кашкавал и сланина, претставува одлична шанса за деликатесен ручек, заслужен по напорниот работен ден…

106-301vye2dwhyaxwskylof7k

Највкусните брауни колачиња

За овој рецепт не ви треба ниту премногу труд, ниту премногу време, и што е најважно, ви требаат само три состојки кои што можеби и веќе ги имате во вашата Continue reading

palachinki1

Зебра палачинки

Веројатно досега сте слушнале за зебра колачот и зебра тортата, па тогаш зошто не би постоеле и зебра палачинки? Тестото е речиси идентично како за обичните, со тоа што треба Continue reading

15917715462_8508bdd863

Полнети компири со спанаќ и сирење

Нема човек кој не сака компири во сите варијанти и облици. Денес ви претставуваме малку поинаков рецепт со компири кој со сигурност ќе ве воодушеви.

IMG_6171

Бомба со витамини: Зелено смуди кое ќе ви ги „наполни батериите“

Суперхрана е епитет со кој обично се опишуваат оброците кои имаат висока концентрација на витамини и минерали.

104477_njam_630x0 (1)

Пица лепчиња кои веднаш ќе посакате да ги пробате

Доколку немате доволно време за подготовка на појадокот наутро, тогаш едноставно морате да го пробате овој специјалитет.