PicMonkey Collage

Омилени 10 рецепти од македонската кујна

Македонската кујна е своевиден балкански феномен, кој претставува необична мешавина од словенската, ориенталната и медитеранската кујна.

devushka-shatenka-tarelka-vilka(1)

Оброк салата како вечера – вашиот пат кон совршена линија (3 рецепти)

Доколку се подготвувате за летото и сакате да изгубите неколку сантиметри кај половината, да ја подобрите состојбата на вашата кожа и да го намалите целулитот, тогаш вистинско време е да Continue reading

Fotolia_64106213_Subscription_XXL_0

3 рецепти со топла вода за здравје, виталност и совршена линија

Сигурни сме дека ви е позната препораката од докторите и нутриционистите дека секое утро треба да пиете чаша топла вода на празен стомак.