colorful-lords-south-beach-colorful-lords-south-beach-hotel-Copy

Модерни ентериери со ретро дух

Ретро и модерно вообичаено не одат заедно, но кога станува збор за уредување на ентериери се совршен спој. Искористете ретро изглед за модерен и убав дом.

hgvzujczxrc

Како најлесно да ги направите: Гламурозни бранови кои ќе ве претворат во холивудска убавица

Ретро трендовите од минатиот век постојано се враќаат во мода, а исклучок не се ниту фризурите.

iridocyclitis-15

20 работи без кои не можеа момчињата кои растеа во 90-те

„Power Rangers“, „Wayne’s World“, „Принцот од Бел-Ер“, Бивис и Батхед и мнооогу други. Се чувствувате носталгично? Разбираме.

MTMxMDc3NjEzNTIyMjk1MjYy

Ова ретро „Porsche 911“ од 73-та е љубов на прв поглед

Ова прекрасно „Porsche 911S 2.4-Litre Coupé“, произведено во 1973 година, е автомобилско парче уметност кое било користено од почитуваниот Ричард Хамилтон, кој за многумина претставува „татко на поп-уметноста“.

time-capsule-kitchen-60s-nathan-chandler-furniture-5

Прекрасна пастелна кујна од 1956 година

Восхитен од своето откритие, американскиот дизајнер Нејтан Чендлер веднаш одлучил да ја купи кујната постара од 50 години која ја пронашол во одлична состојба.