miitomo_banner_2

„Нинтендо“ апликација што ги урива сите рекорди (видео)

„Миитомо“, првата апликација на „Нинтендо“ наменета за паметните телефони, стана неверојатно голем хит за само неколку дена, а во Јапонија моментно се наоѓа на самиот врв на топ листата на најдобрите Continue reading

messironaldoorg-660x413

Сите фудбалски рекорди на Лионел Меси и Кристијано Роналдо

На вечното прашање: „Кој е подобар играч, Лионел Меси или Кристијано Роналдо?“ можеби никогаш нема да добиете еден одговор, веројатно затоа што тие се сосема различни карактери и затоа што Continue reading