572_1382519631

Станиќ се повлече од српската ракометна репрезентација

Ден по испаѓањето на ракометната репрезентација на Србија од Европското првенство 2016, во Полска, првиот голман Дарко Станиќ се повлече од понатамошните настапи во репрезентативниот дрес.

132467083

Полска 2016: Македонија против домаќинот во второто коло

Македонската ракометна репрезентација, в недела, во второто коло на Европското првенство ќе игра против домаќинот Полска.

metalurg

Сите првотимци заминуваат од Металург

Претседателот на ракометниот клуб Металург, Левче Китевски, на прес конференцијата која се одржа во петокот соопшти кои играчи си замунаа од клубот.