PicMonkey-Collage3-1000x500

Класични парчиња пролетна гардероба

Како да не е доволно што излезе сонцето и што целиот ден можете да го минете со лесна облека на себе, вие сакате да знаете баш се – па и Continue reading

PicMonkey Collage

Plus-size мода: Свежи и ведри тонови во новата колекција на XXX-L

Да се изгледа стилски и модерно нема никаква врска со бројот на етикетата на вашата облека. Во чекор со сончевите и топли денови, бутикот „XXX-L“ ја освежи својата колекција со Continue reading

6-7-660x300

Какви фустани ќе носиме оваа пролет?

Фустаните се омилено парче облека на секоја жена, а пролетта е сезона кога тие го имаат главниот збор. Што се однесува до трендовите, овој пат во игра се фустаните во Continue reading

landscape-1456863660-hbz-soft-trench-00-index1(2)

Најнов пролетен тренд: лесен мантил

Кожната јакна и тренч мантилот се парчиња гардероба кои морате да ги имате во вашиот орман, исто како што мора да имате барем едни фармерки кои ви стојат совршено, бела Continue reading

office-stil-1000x500

Бидете „модна шефица“ на работното место

Во текот на зимата веројатно повеќе се грижевте да ви биде топло, па во согласност на тоа носевте повеќеслојна гардероба која е повеќе функционална отколку стилизирана.

OrangeCarrotJuice1

Домашен пијалок кој ги спречува пролетните алергии

Пролетните алергии се честа и непријатна појава, и ретко можат да се излекуваат на природен начин, но сепак е можно нивно спречување.

fashion street style floral prada purse bag light blue black flowe dress print on print cococozy street tommy ton style dot com (1)

Модели на чанти кои ќе се носат оваа пролет

Пролетта веќе пристигна, па ако уште не сте се подготвиле за оваа сезона погледнете што препорачуваат дизајнерите кога станува збор за чантите. 

4629470546_99e5204597_o

24 причини поради кои пролетта е најубавото годишно време

Погледнете ги овие 24 прекрасни пролетни пејсажи кои докажуваат дека пролетта е навистина најубавото годишно време: Островот Акдамар, Турција Планинскиот венец Татри, Полска Ванкувер, Канада Бурен, Холандија Националниот парк Раиниер, Continue reading