bruise-easily

Обрнете внимание – зошто на вашата кожа се појавуваат модринки?

Постојат многу причини зошто ни се јавуваат модрици и зошто кај некои од нас многу полесно и побрзо се појавуваат.

menstrual-cycle

7 грешки кои го пореметуваат месечниот циклус

За поголемиот дел од жените менструацијата не е воопшто пријатно искуство, бидејќи често е проследена со болни грчеви, неправилно крвавење, нервоза и други видови непријатни симптоми.

PicMonkey Collage

22 места кои прават Кина да изгледа како да е од друга планета

Кина е една од најстарите држави во светот, богата со историја, култура и прекрасни природни богатства.

ban4

10 причини заради кои вреди да го посетите Истанбул

Магичниот Истанбул, е град кој поврзува два континенти, и кој изобилува со некои од најимпресивните историски градби, паркови и храмови.

download (1)

10 причини поради кои сме фанови на Лила Филиповска

Неодамна влезе во 43-та година од нејзиниот живот, поуспешна, поубава и помудра од кога и да било до сега.

Top-Bavaria-Castles51-980x613

10 добри причини за да ја посетите Баварија

Постојат бесконечно многу причини за да се посети Германија, а во редовите подолу ви откриваме 10 работи заради кои Баварија е областа која треба да се најде што поскоро на Continue reading

struga

10 причини за да ја посетите Струга

Велат, „како Струга нема друга“, и навистина е така. Доколку летово пропуштивте барем еднаш да го посетите овој прекрасен македонски бисер, тогаш, сè уште не е предоцна да ја поправите Continue reading

Man sitting at home

7 вистински причини поради кои жените ги одбиваат мажите

Сигурно досега некогаш ви се случило да ве одбие некоја девојка која ви се допаѓала, па фразите како „имам момче“, „не сакам да го уништам нашето пријателство“ и „не ни Continue reading

u3tZTKl

10 причини за да го посетите Дојран

Дојран е е историски град во југоисточниот дел на Република Македонија на брегот на Дојранското Езеро, којшто бил разурнат во Првата светска војна кога броел дури 18 000 жители.

image-20150525-32555-1xb6rr9

6 причини поради кои треба да пиете кафе!

Некои сакаат го топло, некои ладно, а некои пак воопшто не го сакаат…сепак, кафето е еден од најпопуларните напитоци ширум светот, постои во различни варијанти, а до неодамна се наоѓаше Continue reading

lwsm_voki-anais0258_3511

8 причини поради кои жените се плашат да раскинат

Чувствувате дека тој не е „Вистинскиот“, знаете дека тој не е човекот со којшто сакате да ја делите својата љубов и страст, но сепак избирате да останете со него или Continue reading

sex_1371072526_670x0_1376687951_670x0

Пет причини зошто сексот е добар за здравјето

Се разбира дека сексот е здрав, но дали сте знаеле дека добриот сексуален живот овозможува и некои конкретни здравствени подобрувања?