tlyw1xmje6chhna-q3mvzb0qvcvenycn-large

Модниот избор на ѕвездите од „Игра на престоли“ за премиерата на шестата сезона

Емилија Кларк, Софи Тарнер, Мејси Вилијамс, Лина Хеди, Питер Динклиџ и останатите актери од „Game of Thrones“ шармираа во елегантни комбинации на црвениот килим во Кинескиот театар во Лос Анџелес.

game-of-thrones-poster_85627-1920x1200

Четири епизоди од 5-та сезона на „Game of Thrones“ на интернет

Четири епизоди од петтата сезона на култната серија „Game of Thrones“ протекоа на интернет ноќта меѓу саботата и неделата, неколку часа пред почетокот на светската премиера на првата епизода, соопшти Continue reading