AD-Dreamy-Things-You-Didnt-Realize-Your-Bedroom-Need-06

15 прекрасни додатоци кои и се потребни на вашата спална соба

Секојдневно сме сведоци на нови и генијални пронајдоци чија намена е да ни го направат животот поубав и попријатен.

PicMonkey Collage

22 бизарни предмети кои можете да ги купите на интернет

Доколку сакате бизарни предмети во домот и особено препарирани животни тогаш ќе се израдувате кога ќе погледнете што сè може да нарачате од интернет: 1. Фетус сапун Не сме сигурни Continue reading

A-Look-At-The-Items-Refugees-Packed-As-They-Fled-To-Safety

Што носат бегалците со себе во новиот живот

Ако одеднаш се најдете во вкрстен оган во насилна воена зона и мора избегате за да си го спасите животот, кои предмети ќе ги спакувате со вас?

PicMonkey Collage

18 работи кои ќе го претворат вашиот дом во супер кул место за живеење

Доколку располагате со сериозна сума на пари, и се наоѓате во период на уредување на домот, тогаш овие предмети прикажани во галеријата подолу со сигурност ќе му дадат „кул фактор“ Continue reading

iridocyclitis-15

20 работи без кои не можеа момчињата кои растеа во 90-те

„Power Rangers“, „Wayne’s World“, „Принцот од Бел-Ер“, Бивис и Батхед и мнооогу други. Се чувствувате носталгично? Разбираме.

neobicni-arheoloski-pronalasci-1

Најнеобичните археолошки пронајдоци

Колку повеќе ја откриваме историјата, толку повеќе сфаќаме дека нашите предци имале навистина напредни размислувања кои ги насочувале во вистински правец.

christoph-niemann-1000x500

Креативни илустрации создадени во комбинација со секојдневни предмети

Илустраторот Кристоф Ниман е полн со креативност – кога не црта илустрации за Њујорк Тајмс и други престижни весници, тој создава духовити и паметни цртежи користејќи ги секојдневните предмети како Continue reading

Um5uvGU

И обичните предмети имаат лица

Сигурно некогаш ви се случило да забележите лице во одредена фигура, предмет или место. Најпознат пример за ваква појава е она на месечината, која повеќето успеваат да ја согледаат.