friedeggs

Ефикасна диета со портокали и јајца

Оваа диета е наменета за оние кои сакаат да ја намалат својата тежина, но и за оние кои имаат тегоби со варење на храната или нечиста кожа затоа што ја Continue reading

orange juice

Убава коса и нежна кожа со сок од портокал

Една чаша сок од портокал дневно може да придонесе косата, кожата и ноктите да изгледаат добро и да се здрави и отпорни на штетните надворешни влијанија.

orange facials

Направете си маска за лице од портокал и сода бикарбона

Колку и да уживаме во скапите маски за лице, од време на време не е лошо да си подготвиме нешто и самите. Сода бикарбоната е бомба за ексфолијација на кожата Continue reading

natural orange oil candle

Претворете го портокалот во свеќа за само 1 минута

Ако ви здодеа давањето пари за свеќи кои горат кратко и едвај мирисаат, ви предлагаме да си го освежите секојдневието со оваа идеја.

Refreshing sangria (punch) with fruits,Closeup.

Чудотворен напиток за слабеење – брусница, лимон, портокал

Високите температури ни ја будат жедта, па во летниот период внесуваме многу повеќе течности во организмот.

n17721-650x325

Домашен пијалок од три состојки ќе ви помогне во борбата со килограмите

Да се истакнуваат придобивкитe од зелениот чај не е никогаш доволно.

orange_peel_getty_jan_2014

8 причини поради кои веќе нема да ја фрлате кората од портокалот

Лековитите својства на портокалот не се наоѓаат само во нејзината вкусна внатрешнина, туку и во самата кора.

orange-juice-600x420

Домашен сируп од портокал против сува кашлица

Со текот на наглите климатски промени, сосема е нормално доколку се соочувате со здравствени проблеми во вид на сува кашлица.