dqwdqw1-1000x500

Руската полиција издаде 15 безбедносни знаци кои предупредуваат на опасностите од правењето селфи

Во последнава година повеќе луѓе загинале правејќи селфи отколку од напад од акули.

ovHk1Yr

10-те најмоќни фотографии од синоќешните протести

Вчерашните протести пред Владата на РМ во Скопје, дефинитивно ќе останат запаметени.

519e092db3968

Фото на денот: СТОП за полициската бруталност!

[vc_row][vc_column][mk_image image_width=”800″ image_height=”600″ crop=”true” lightbox=”true” frame_style=”border_shadow” target=”_self” caption_location=”inside-image” align=”left” margin_bottom=”10″ src=”http://block.com.mk/wp-content/uploads/2015/05/519e092db39681.jpg”][vc_column_text disable_pattern=”true” align=”left” margin_bottom=”0″][/vc_column][/vc_row]