Clint Eastwooda

Како се менуваа познатите низ годините

Постарите генерации веројатно се сеќааваат каков шмекер бил Клинт Иствуд на времето, иако, рака на срце, и ден денес во себе има нешто од стариот шарм. 

PicMonkey4-1000x500

10 познати личности кои ја одбележаа 2015

Многу познати личности се појавуваа во текот на 2015 во печатените медиуми, на интернет и на малите екрани, но сепак некои од нив постојано беа еден чекор пред останатите.

Celebrities-Before-And-After-Russia-Will-Make-You-Laugh-Your-Ass-Off

Познатите пред и по посета на Русија

По сите бизарни видеа, фотографии и вести од Русија на кои досега сме налетале, можеме без сомнение да заклучиме дека Русија е еден посебен универзум кој не може да се спореди Continue reading

Mick-JaggerGLGL-1000x500

Фулвио Обрегон: Познатите некогаш и сега

Колумбискиот уметник Фулбио Обрегон е познат и под името Фулалео, а неговите карикатури на фудбалери беа своевремен хит на интернет.

green-632x338-1000x500

Save the Arctic: Кампањата на креаторката Вивиен Вествуд привлече многу познати личности

„Save the Arctic“ е кампања на организацијата Гринпис, со која се бара престанок на експлоатацијата на нафта и индустриски риболов во целост во овој дел од светот, како и добивање Continue reading

Frida-Kahlo-Wardrobe-in-La-Casa-Azul

Најубавите цитати на легендарната Фрида Кало

Кога трагедијата кај една жена ќе создаде уметница и кога целата болка ќе се пренесе на платно тогаш е можно да се влезе во еден сосема нов свет.

PicMonkey Collage

Најбесните танц-чекори кои ги научивме од македонската естрада

Македонските изведувачи не само што знаат да изненадат со ултра лоши песни, тие знаат да уфрлат и бесни танцови, на кои човек не може да им остане рамнодушен.

maxresdefault

Како луѓето ширум светот ги изговараат познатите брендови?

Ве интересира како луѓето од целиот свет ги изговараат имињата на познатите брендови како што се Кока-Кола, Мекдоналдс, Дизни и Гугл?

poznati-i-njihovi-ljubimci-1000x500

Легендите со своите најдраги миленици

За многубројните љубители на животни фактот дека многу работи може да се научат од нашите крзнени пријателчиња не е ништо ново.

Celebrities-Coachella-2015-Pictures-1000x500

Коачела 2015: Познатите на музичкиот фестивал

Големите музички фестивали обично покрај љубителите на музиката привлекуваат и многу луѓе од светот на модата кои со особено внимание ги следат стиловите на изведувачите, но и на оние кои доаѓаат Continue reading

o-BRADLEY-COOPER-facebook-1000x500

Познатите ги имитираат познатите: 10 најдобри клипови

Во последно време холивудските ѕвезди се натпреваруваат во настојувањата да ја импресионираат публиката со своите имитации на колегите.