tratamiento-antienvejecimiento

Ослободете се од темните кругови околу очите со помош на сода бикарбона

Сите знаеме дека содата бикарбона има безброј намени во секојдневниот живот.

podocnjaci

4 трикови кои ќе ви помогнат во борбата против подочниците

Многу жени, а се почесто и мажи, мака мачат со темни и пропаднати подочници кои понекогаш не можат да ги сокријат ни сите богатства на козметичката индустрија.

eyes_women

Сè што треба да знаете за кожата околу очите

Сигурни сме дека ја негувате кожата на лицето најдобро што можете, но дали обрнувате посебно внимание на кожата околу очите?