roadtripswiss5-640x426

Пат низ планинските предели на Швајцарија

После неверојатното искуство при патувањето ширум Америка, францускиот фотограф Сиди-Омар Алами, одлучи да се впушти во уште една неверојатна авантура, овој пат истражувајќи ја Швајцарија.

GaetanoPesce-0-640x391

Планини и водопади на вашите фотелји

Дизајнерот и архитект Гаетано Песче е авторот на оваа необична серија фотелји инспирирана од природата и едноставно насловена „Montanara“.

2893674000000578-0-image-m-22_1431421042501

Овој скриен базен е една од најдобро чуваните тајни во Исланд

Постои капење во базен, и постои уживање во водите сместени меѓу едно од најживописните места во Исланд.

486301_275284935925878_1688408892_n

Фото на денот: Убавините на Осогово

Нашата прекрасна Македонија отсекогаш имала со што да се пофали. Прекрасни планини, реки, езера и ливади во изобилие… Волшебна природа. Фотографијата која ви ја прикажуваме денеска, ги доловува убавините на Осоговските Планини, кои се секогаш добра идеја за посета. Continue reading