vestrahorn-Photo-by-Skarphedinn-Thrainsson

Плажата Вестахорн во Исланд, една од најневеројатните во светот

Вестахорн, Стокснес, Исланд – една од првите населби пронајдени во оваа област.

6807732-3x2-700x467

Неочекувана дупка на брег во Австралија „проголта“ камп

Стотина метри широка дупка неочекувано се отвори во популарен камп на австралискиот брег, голтајќи неколку автомобили и камп-куќичка, пренесуваат локалните медиуми во неделата.

glass-beach-mackerricher-park-fort-bragg-california-1-700x325

Нурнете во уникатната стаклена плажа во Калифорнија

Во градскиот парк МекКеричер, во градот Форт Браг, Калифорнија, се наоѓа плажа која е буквално преплавена од стаклени парчиња.

Must-Haves-For-Your-Beach-Bags

7 работи кои морате да ги понесете во вашата торба за плажа

Нема ништо полошо од тоа да појдете на убава песочна плажа, и да сфатите дека сте заборавиле да понесете со вас некоја клучна работа како пешкир или пак крема за Continue reading

beach_library (1)

Бесплатна библиотека на плажа во Дојран

Вљубениците во пишаниот збор од 15-ти јули ќе можат бесплатно да читаат додека се на градската плажа во Дојран и на располагање ќе им бидат голем број книжевни наслови.

beachcave-1-640x420

Малечка тајна плажа скриена во пештера во Виетнам

48-годишниот фотограф Ларс Крукс, кој долги години работи во агенцијата „Caters News“, заедно со неговата сопруга тргнал „во потрага“ на скриената пештера во Виетнам.

hm-summer-2015-campaign-models

Новата колекција на H&M за на плажа, ги претвора девојките во летни божици

Џоан Смолс, Наташа Поли, Доцен Крос и Адриана Лима се четирите убавици кои совршено се вклопија во најновата кампања на познатиот бренд H&M.

article-2323401-19BC7F07000005DC-906_964x643

Видео покажува колку ниско слетуваат авионите над Махо

Огромен број туристи секојдневно доаѓаат во посета на плажата Махо на карипскиот остров Сент Маритн, за да уживаат во несекојдневната перспектива на авионите кои слетуваат.