IMG_6171

Бомба со витамини: Зелено смуди кое ќе ви ги „наполни батериите“

Суперхрана е епитет со кој обично се опишуваат оброците кои имаат висока концентрација на витамини и минерали.

n17721-650x325

Домашен пијалок од три состојки ќе ви помогне во борбата со килограмите

Да се истакнуваат придобивкитe од зелениот чај не е никогаш доволно.

61037407-napitak-zeleni-brokula-limun-jabuka-650x325

Вкусен енергетски пијалок кој ќе ви ги наполни батериите

Суперхрана е епитет со кој обично се опишуваат оброците кои имаат висока концентрација на витамини и минерали. Ви прикажуваме рецепт за пијалок кој е вистински рудник за енергија, а во Continue reading

PicMonkey Collage

3Д коцки мраз кои од вашиот пијалок прават ремек-дело

Нема сомнеж дека Јапонците се генијалци кога станува збор за маркетинг. Ова можеме да го забележиме и по совршено извајаните 3Д коцки мраз, кои ја доловуваат драматичната природа на Виски Continue reading

OrangeCarrotJuice1

Домашен пијалок кој ги спречува пролетните алергии

Пролетните алергии се честа и непријатна појава, и ретко можат да се излекуваат на природен начин, но сепак е можно нивно спречување.