104477_njam_630x0 (1)

Пица лепчиња кои веднаш ќе посакате да ги пробате

Доколку немате доволно време за подготовка на појадокот наутро, тогаш едноставно морате да го пробате овој специјалитет.

ea442984a544a592bbad2bcc3b9b8480 (1)

Видео кое ќе ве остави гладни: Пица макало готово за 15 минути

Ви се најавија пријателите, а не знаете со што да ги послужите? Сакате да оставите впечаток, но немате идеја како? Одговорот е лесен.

20140921-pepperoni-pull-apart-garlic-knots-recipe-20140921-pepperoni-pull-apart-garlic-knots-recipe-20-thumb-625xauto-411037 (1)

Пица пита која веднаш ќе посакате да ја направите

Доколку сте љубители на пицата, тогаш овој необичен рецепт сме сигурни дека ќе ви се допадне. Всушност, ова е еден од оние рецепти кои ќе посакате веднаш да ги направите.

61092333-pizza-jaja-kajgana-dorucak-kalorije-sad

Се освен обичен појадок: Пица со кајгана

За луѓето на кои веќе им здодеа класичната комбинација од јајца и сланина, ова би можело да биде идеално решение. Како едноставно да направите појадок комбиниран од пица и кајгана, Continue reading

3047225-inline-i-1-pizza-box-is-also-a-smartphone-operated-movie-projector

„Pizza Hut“ го искачија дизајнот на пакувањето на повисоко ниво

Благодарение на беспрекорниот вкус и генијалните маркетинг способности, „Pizza Hut“ денес претставува еден од најпознатите брендови за пица во светот.

picerii-vo-skopje

10 места во Скопје каде може да се најде највкусна пица

Пица, можеби најомилениот и глобално најпроширениот рецепт во светот, е подеднакво популарен и во нашите краишта.