tortilja-ThinkstockPhotos

Мексикански тортиљи со пилешко и зеленчук

За сите оние кои го сакаат богатството на вкусовите и зачините, мексиканската кујна е идеална. Мексиканската храна и нејзиниот единствен вкус и мирис ќе ве доближат до мексиканската култура.

pilesko

Вкусно потпечено пилешко за само половина час

Ви здодеаја сложените ручеци кои ви одземаат по најмалку 2 часа во кујната? Ова потпечено пилешко веројатно ќе биде супер замена за која сите ќе мислат дека сте потрошиле часови подготвувајќи Continue reading

Simple-Chicken-Alfredo

Макарони со лук и пилешко месо

Пастата е брзо и вкусно решение за секој дел од денот. Но, овој сос кој ви го прикажуваме денеска е нешто што треба да го пробате во најскоро време.

77f2ef62-828b-4940-9074-8172598a3afa

Прстен полн со пилешко и растопено сирење

Доколку решивте да повикате гости на ручек, тогаш се подразбира дека храната која ќе ја сервирате освен што ќе биде вкусна, потребно е и да изгледа фантастично.

16106_l

Брзо и сочно – тестенини со пилешко, босилек и домати

Сите живееме со забрзано темпо, бидејќи обврските само ни се наталожуваат…поради тоа се храниме и здраво, но ретко кога и здраво.