Loving-Lanka

Епско видео од патување во Шри Ланка

Овој човек дал отказ од неговата здодевна работа, се оженил со девојката од неговите соништа, и ги спакувал со неа куферите на пат кон Шри Ланка.

roadtripswiss5-640x426

Пат низ планинските предели на Швајцарија

После неверојатното искуство при патувањето ширум Америка, францускиот фотограф Сиди-Омар Алами, одлучи да се впушти во уште една неверојатна авантура, овој пат истражувајќи ја Швајцарија.

googletranslate

Апликација за патување: Превод „на лице место“

Запознајте се со апликацијата „Travel App Tuesday“, најновиот изум кој треба да се најде на телефоните на сите патувачи.

joga-1000x500

Брачен пар ги комбинира своите две пасии: патување и јога

Клодин и Хонза Лафонд одлучиле да ги комбинираат своите две страсти – јогата и патувањата – во серија на фотографии кои тие ги споделуваат на својот Инстаграм профил „YogaBeyond“.

Top-10-Tiny-Countries-Grenada4-740x555

Топ 10 мали земји вредни за посета

Малкумина се спремни да истражат за тоа колку многу мали и непознати земји постојатво светот, кои се вредни за истражување еднакво колку и главните светски туристички атракции.

tiny-house-giant-journey-mobile-home-jenna-guillame-24

Дале отказ, креирале мобилен дом и тргнале на пат

Пред две години Џена Спесард и нејзиниот партнер Вилијам биле пренатрупани со проблеми. Висока кирија, студентски кредити и кариери кои не ги правеле среќни.

208

24 најкул кафулиња ширум светот

Постои едно ненапишано правило кое вели дека искусувањето на духот на градот кој го посетувате туристички, ќе биде непотполно доколку не седнете да се напиете некој пијалок во едно од Continue reading