why-smart-women-are-still-single

10 причини зошто паметните жени потешко наоѓаат партнер

Интелигентните жени потешко наоѓаат вистински партнер. Околината најчесто мисли дека нешто не е во ред со жените кои не се во врска. Дефинитивно не е така.

cover8

Пет знаци дека љубомората ги преминала границите на нормалноста

Понекогаш преголемата љубов и стравот дека ќе ја загубите вашата љубов, може да ве наведе на постапки кои никогаш не сте ни помислиле дека ќе ги направите.

7def3b75e9fc4d91eb3cee179d7d8506

Каков партнер му одговара на вашиот хороскопски знак?

Секој од хороскопските знаци има одредени афинитети кога станува збор за партнерот кој му одговара.

Man holding bouquet of flowers and knocking on door

15 маки кои ги имаат оние кои се почуствителни во врската

Вашиот партнер често пати ви вели дека претерувате, но вие не го делите неговото мислење:

cool-pal-1024x682

Какви жени сакаат мажите?

Амбициозните и посветени мажи се секогаш попривлечни од оние „фраери“ кои по цел ден седат во маалските обложувалници или кафулиња.

?????????????????????????????????????????????

Дали е добро да имате тајни пред партнерот?

На почетокот на врската, додека партнерите не се запознаат подобро, тајните се сосема природна појава, меѓутоа, психолозите наведуваат дека искреноста е „билет“ за влез во среќна врска.