palachinki1

Зебра палачинки

Веројатно досега сте слушнале за зебра колачот и зебра тортата, па тогаш зошто не би постоеле и зебра палачинки? Тестото е речиси идентично како за обичните, со тоа што треба Continue reading

100146_palacinka-profimedia0185904383_630x0

Намаз кој палачинките ги претвора во раjски рецепт

За многумина, палачинките се број еден десерт кога станува збор за слатките рецепти. Доколку и вие сте еден од нивните обожаватели, тогаш овој намаз е баш како за вас:

SprinkleBakes Amaretto Crepe Cake 11

Чоколадна торта со палачинки која секој може да ја направи

Според читаноста, најомилени торти на нашите читатели се оние кои се подготвуваат лесно и брзо, и не бараат некакви посебни вештини или состојки.

pancake1(3)

Здрави американски палачинки од само 2 состојки

За сите сладокусци, кои сакаат да избегнат вишок калории и нездрави намирници овој едноставен рецепт за американски палачинки покрај стомакот ќе ви ја нахрани и душата!

pancake1(3)

Здрави американски палачинки од само две состојки

За сите љубители на слатките кои сакаат да ги избегнат вишокот калории и нездравите намирници, овој едноставен рецепт за американски палачинки е идеален за вас.