never-miss-out-on-nap-time-again-bedroom-coglGLGL-1000x500

Јорган одело – за сите оние кои секаде би си дремнале

Тажна вест за сите оние кои уживаат во добриот сон: викендов часовникот се поместува напред, па се молат сите кои имаат тешкотии со недостатокот на сон овој викенд добро да Continue reading

20121020-143710

15 правила кои секој маж во одело треба да ги почитува

Ако за прв пат одбирате и носите одело, или пак само сакате да проверите дали доволно добро изгледате додека го носите омиленото сако, прочитајте го нашиот мини-водич:

MTMzOTA4MjMxODUxMzk1MDgy

Изгледајте како Џејмс Бонд: 8 правила за облекување од дизајнерот на 007

Да бидеме реални момци, колку и да изгледате како да не ви е грижа за вашиот аутфит, сепак, голем дел од вас потајно посакува да изгледа малку повеќе како Џејмс Continue reading