maxresdefault (1)

Овошно суши: Необична верзија на познатиот рецепт

Ова е специјалитет кој дефинитивно ќе посакате што поскоро да го пробате. Станува збор за сутлијаш, рецептот кој речиси сите го обожаваме, но збогатен со вашето омилено овошје.

5eb0ce31d61d8361f4a095c9e3b703c0

Клафути – француско задоволство во вашата кујна

Што е фантастичното во десертот како Клафути? Сите состојки се подготвуваат во еден сад, брзо се пече и толку е разновиден што можете да го приготвите со било кое овошје Continue reading

naljepnice-banane

Што значат лепенките на овошјето?

Сигурно при купувањето овошје од маркетите, многупати сте забележале дека на нив се наоѓаат налепници. Но, дали воопшто знаете кое е нивното значење?