chevlite-i-opasnosta-obuvki-koi-treba-da-gi-izbegnuvate-www_kafepauza_mk_

5 јасни знаци дека обувките не ви одговараат

Сигурни сме дека и вие барем еднаш сте минале низ агонијата на купување прекрасни обувки за кои сте биле убедени дека ќе ги разгазите и на тој начин ќе се Continue reading

blogger-image--946152137

Како да ги исчистите обувките од антилоп и да им ја вратите убавината

Ниту еден пар обувки не изгледа толку скапоцено и шик како чизмите од антилоп. Особено добро изгледаат чизмите од превртена кожа во светли бои – беж, крем, окер и жолта Continue reading

lola-girls

Трикови за поправање на гардеробата и обувките кои не сте ги знаеле

Без разлика дали станува збор за непријатен мирис на тукушто купената блуза или ситно оштетување на обувките, порано или подоцна сите се среќаваме со некои од проблемите кога станува збор Continue reading