vintage4

Наскоро ќе можеме да имаме облека која самата се чисти

Облека која сама се чисти наскоро ќе стане наша реалност, откако научниците креираа текстил кој сам ја чисти нечистотијата кога ќе се изложи на светлина.

street-style-new-york-fashion-week-spring-2013-stripes-top-boyfriend-jeans-hat_vintagesoul

Топ 6 основни парчиња облека кои постојано треба да ги имате

Добриот моден стил не подразбира скапи и најмодерни парчиња облека, туку она што го прави вашиот стил ВАШ и единствен! 

tetovaže-po-celom-telu1GLGL-1000x500

Царство на тетоважите: Што се крие под нивната облека?

Предрасудите знаат да бидат доста незгодна работа дури и кога не се поврзани со насилство или други типични појави кои се поврзани со мислењата за луѓето кои не ги знаеме Continue reading

MTMzOTA4MjMxODUxMzk1MDgy

Изгледајте како Џејмс Бонд: 8 правила за облекување од дизајнерот на 007

Да бидеме реални момци, колку и да изгледате како да не ви е грижа за вашиот аутфит, сепак, голем дел од вас потајно посакува да изгледа малку повеќе како Џејмс Continue reading

fix-clothes-shrunk-dryer_233343237050fd

Како да ја раширите облеката која се собрала од перење

Сигурно повеќе пати ви се случило да ја исперете облеката на погрешна температура и тоа да резултира со нејзино собирање?

PicMonkey Collage

Пријателски настроени верверички кои сакаат да се дотеруваат

Мери Крупа стана позната меѓу нејзините пријатели и познаници како „преговарачка со верверичките“.

1401311811669.cached

Најдобро облечени кучиња на Инстаграм

На Инстаграм веќе одамна е популарно сопствениците да креираат профили за своите миленици и секојдневно да објавуваат нивни фотографии во најразлични пози и активности.

10847876_307904469419327_1720103834481736776_n

Голем роденденски попуст во бутикот „XXX-L“

Бутикот „XXX-L“–лоциран во Трговскиот центар Буњаковец, овој февруари ги наградува своите верни потрошувачи со голем асортиман на производи на попуст.