PicMonkey Collage

Нова ексклузивна колекција на H&M

Колекциите „Conscious Exclusive“ на H&M од година во година изгледаат сè подобро, па многу луѓе со нетрпение чекаат да видат што ни подготвил шведскиот текстилен гигант за оваа сезона.

unnamed

Елеганција и префинетост во новата колекција на „Oxette“

Светскиот бренд за накит „Oxette“ ги претстави највпечатливите аксесоари за сезоната пролет/лето 2015 година.

luksuz-moda-fashion-trend-kolekcija-zuhair-murad-99

Нова кампања на Зуахир Мурад за пролет/лето 2015

Зуахир Мурад, светски познатиот дизајнер кој создава облека која е олицетворение на гламурот ја претстави својата нова кампања за пролет/лето 2015 година.