miitomo_banner_2

„Нинтендо“ апликација што ги урива сите рекорди (видео)

„Миитомо“, првата апликација на „Нинтендо“ наменета за паметните телефони, стана неверојатно голем хит за само неколку дена, а во Јапонија моментно се наоѓа на самиот врв на топ листата на најдобрите Continue reading

PicMonkey Collage

20 Нинтендо игри што ви гo разубавија детството

Сите оние кои беа родени кон крајот на 80-те и почетокот на 90-те години, се најдоа во „шпицот“ на започнувањето на една нова дигитална ера, во која видео игрите станаа Continue reading

iridocyclitis-15

20 работи без кои не можеа момчињата кои растеа во 90-те

„Power Rangers“, „Wayne’s World“, „Принцот од Бел-Ер“, Бивис и Батхед и мнооогу други. Се чувствувате носталгично? Разбираме.