202955-R3L8T8D-650-eyes

20 неверојатни факти за очите

Очите се еден од најделикантните и уникатни органи на нашето тело, чија мистериозност и комплексност и до денешен ден претставува предмет на истражување за научниците и медицината.

1393

20 дизајни на лавабоа кои во целост го менуваат изгледот на бањата

Лавабоата се нешто што го употребувме секој ден, а речиси и воопшто да не обрнуваме внимание на нивниот изглед.

7-Models-Changing-Perception-Of-Beauty-Banner

Шест модели кои ја менуваат перцепцијата за убавина

Во изминатите неколку декади општеството создаде прецизна слика за тоа како би требало да изгледаат совршените модели.

e45a14dfd4aebe4f77f9ca046fa33151

18 дизајни на кревети кои ќе ве натераат да сонувате за нив

Доколку земеме предвид дека една третина од животот ни минува во спиење, јасно ни е колку е ова важен сегмент од нашето секојдневие.

image-1000x500

7 ресторани кои отишле предалеку

Не е тајна дека во големите светски метрополи оној кој ќе се одлучи да отвори угостителски објект мора добро да се намачи да го привлече вниманието на потенцијалните муштерии.

Hong-Kong-View-China-City-900x1440

11 изненадувачки факти кои не ги знаевте за Кина

Иако живееме во дигитално време и ера на глобализација, каде информациите од целиот свет се шират со брзина на светлината, сепак, се уште постојат еден куп факти за кои не Continue reading

fucking-good-ideas-rocket-bikes-rintendo-68196

Необични велосипеди кои веднаш ќе ве освојат

За љубителите на велосипеди, првите сончеви зраци значат само едно нешто: вадење на стариот пријател од подрумот, и подмачкување на ланците.

2141d51a689a0ba80cb9c83113dbdb08_650x

20 најглупави изуми за бебиња

Секојдневно сме сведоци на нови и необични изуми, но кога станува збор за бебињата, се чини како инвентивноста на луѓето да пронаоѓа нова димензија.