b267d181d51c7ee710032c8e021ae6cafa85f798

Употреба на кафето за нега и убавина

Кафето е еден од најомилените утрински напитоци со кои го започнуваме денот, но освен за расонување, кафето има широк спектар на употреба и кога станува збор за негата на лице Continue reading

getting-a-haircut

4 знаци дека ви е потребно шишање

Знаеме дека сакате долга коса и дека поради тоа го избегнувате фризерскиот салон. Сепак, од време на време неопходно е да ги пуштите ножиците да го завршат својот дел од Continue reading

1772_MakeUp_88845376_lw_101612

Овие работи го уништуваат изгледот на вашите веѓи

Денес со вас ќе споделиме неколку совети и ќе ве предупредиме на некои од грешките кои ги правите при нега на веѓите.

Cropped image of beautiful woman eating fresh vegetable salad

Намирници за млада и здрава кожа

Постојат милиони креми, тоници и останати козметички препарати кои даваат блескав тен, меѓутоа одредени намирници се многу важни за здрава кожа. 

MG_5474

Нови практични начини да ја искористите четкичката од старата маскара

Сигурни сме дека во вашиот несесер имате маскара која е при крај или која е сосема исушена.

58318

Здрава и убава кожа за еден месец – совети

Патот до убава и чиста кожа на лицето може да биде долготраен и тежок, но ако и дадете вистинска нега може да го добиете тоа за само еден месец.