104657_profimediaomlet_630x0

Тајната на совршениот француски омлет

Францускиот готвач, Жак Пепин, ја открива тајната на совршениот омлет Нема да ви биде тешко да направите токму ваков. Но неопходно е да ги следите упатствата. Секако, потребно е и Continue reading

2014y04m07d_175223671

Јапонски суфле-чизкејк од три состојки

Дали сакате да подготвите лесен десерт кој е толку вкусен, што ќе бидете горди на себеси што сте го направиле? Јапонскиот суфле чизкејк е вистинската работа за вас.

img-watermelon-smoothie-hack-in-2-mins-980

Поинаков начин за уживање во лубеницата

Во денови кога не знаеме како да се справиме со неочекуваните тропски температури, во потрага сме по разни начини со кои можеме да се разладиме.