clutch_ear_cuff_3d25f

3 начини за брзо и лесно да го освежите изгледот на пунџата

Пунџите се дефинитивно еден од омилените начини за стилизирање на косата, а причината за тоа е едноставна – се прават брзо и лесно и се вклопуваат во секој моден избор Continue reading

Drawing-Picture

Како да си сочувате цртежите на децата?

Цртежите на децата можат да направат проблем доколку немате совршено место за нивно чување. Затоа има неколку начини да ги сочувате.

aa376dcc-78ab-4019-9ee1-27fefe262ffb

12 начини за да направите совршено коњско опавче

Собраната коса изгледа одлично на секоја модна комбинација, а е брзо и едноставно решение за да дојдете до пристоен и елегантен изглед.

maxresdefault (1)

14 брзи и едноставни трикови со јајца

Со оглед на тоа што јајцата се една од прехрамбените состојки кои луѓето ширум светот најчесто ги конзумираат, тимот на „HouseholdHacker“ одлучи да ги соедини сите трикови за негово приготвување Continue reading

Untitled

11 идеи кои ќе ја претворат вашата пита во уметничко дело

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Израснати со вкусните пити, баници и погачи на баба, луѓето од Македонија речиси и да не можат да си го замислат својот живот без рецептите од тесто.