thumb

Направете сами чергиче од камчиња за вашата куќа

Многу е лесно сами да направите чергиче за прагот на вашата врата во куќата или било каде во вашиот двор. Изгледа прекрасно, не треба многу труд и задоволството е големо Continue reading

PicMonkey Collage

10 „направи сам“ проекти кои ќе ви го олеснат животот

Организирањето на домот во исто време е и задоволство и предизвик. Вистина, постојат куп продукти кои може да ги купите за да ви помогнат во организирањето, но зошто да не Continue reading

PicMonkey Collage

Направи сам: Оригинално декорирана храна

Без разлика дали подготвувате појадок, ручек, мезе или некој брз десерт, храната изгледа двојно повкусно ако е оригинално декорирана и сервирана.

natural orange oil candle

Претворете го портокалот во свеќа за само 1 минута

Ако ви здодеа давањето пари за свеќи кои горат кратко и едвај мирисаат, ви предлагаме да си го освежите секојдневието со оваа идеја.

nhung-thuc-pham-tuyet-doi-ban-khong-nen-an

Искористете ги старите кујнски предмети на нови практични и декоративни начини

Отсега пред да фрлите некој стар кујнски предмет, добро размислете каква нова улога би можеле да му дадете бидејќи навистина постојат безброј креативни начини на употреба на старите кујнски предмети.

Golden-Ombre

13 едноставни начини за да ги декорирате вашите саксии

Сите се согласуваме дека цветните декорации се секогаш одличен избор за да го разубавите домот, но можете ли да направите нешто повеќе од тоа да внесете зеленило во вашиот дом?

Final

Украсете го здодевниот чајник – уникатен подарок за вашите најблиски

Дојде есента, а со неа и студените денови. Сега постојано бараме начини да се згрееме и да ни биде удобно, а една од најефикасните начини да го сториме тоа е Continue reading

minaudiere1

Направете уникатна чантичка од футрола за очила

Имате некаква свечена прилика, а немате соодветна чантичка? Не очајувајте бидејќи не мора да потрошите цело богатство за да купите нова…

case

Направете уникатни шари на садовите со помош на мастило

Принтот „водени бои“ станува многу популарен кога станува збор за декорирање на современиот дом. Неповторливоста која е една од главните карактеристики на ваквото шарање всушност ја прави оваа техника многу Continue reading

Handmade-DIY-Lamp-Projects-homesthetics

30 креативни домашни лампи кои можете да ги направите и самите

Замислете колку потопло ќе изгледаше вашиот дом доколку поголемиот дел од предметите кои ги чувате во него беа рачно изработени.