31AA915E00000578-3468716-image-a-47_1456712577848

Ова се годинашните победници на Оскарите

Филмот „Под лупа“ (Spotlight), кој ја раскажува приазната за тоа како група новинари помогнаа во разоткривањето на педофилијата во рамки на Католичката црква, е најдобар филм според оценките на Американската Continue reading

bieber

Џастин Бибер со пет „Ем-Ти-Ви“ награди

Во Милано синоќа се доделени МТВ наградите, а победник на вечерта беше канадскиот поп пејач, Џастин Бибер кој освои пет награди.

87195291

Ноќ на рекорди на годинашните доделувања на Еми наградите

На синоќешното доделување на 67. Еми награди убедливо триумфираше серијата „Game of Thrones“ која оваа година освои дури 12 награди и со тоа го сруши рекордот кој досега го држеше Continue reading

257B4B8600000578-2939792-image-a-98_1423434896324

Грациозност и елеганција на БАФТА наградите

На вчерашното доделување на БАФТА наградите, како и вообичаено, еднакво внимание привлекоа тоалетите кои се појвија на црвениот килим, колку што и самата церемонија.

grammys-2015-best-dressed-600x450

Најдобрите и најлоши модни изданија на доделувањето на Греми наградите

Познатите дами сериозно одлучија да го привлечат вниманието на годинашното доделување на Греми наградите.