Salted-chocolate-pots-with-caramel-sauce-6

Кремаст мус од чоколадо и карамел

Со есента ви донесуваме и сласни рецепти кои се идеални за ова студено време бидејќи ќе ви ја згреат душата, а на вашите непца ќе им подарат вистинска симфонија на Continue reading

Nordstrom-recipes-white-chocolate-berry-mo

Кремаст мус од бело чоколадо

Има ли нешто подобро од кремаст, чоколаден десерт кој лесно се подготвува? Ви го претставуваме рецептот за бел мус, за кој сме сигурни дека ќе ви се допадне.

PicMonkey Collage

Кремасто задоволство: Вкусен мус од ананас и ванила

Во овие се потопли денови, на нашиот организам му е потребно освежување. А како подобро да се освежите ако не со фантастичен десерт? Ви го претставуваме кремастото задоволство – мус Continue reading

61076783-stockfood-mousse-cokolada

Брз чоколаден мус кој можете да го јадете и додека сте на диета

Откако еднаш ќе го пробате овој брз и еднставен десерт, веднаш ќе се претвори во вашата омилена слатка за оваа сезона.