K103-10_800

Студентски дом во кој би сакале да живеете

Полскиот архитект Адам Виерцињски успеа да претвори стан стар од 1929 година, во супер модерен студентски простор доволен за четворица студенти.

MTM0MjEyNzYyMjEyNTc1ODc1

Прекрасен дом кој е микс од традиционален и современ дизајн

Оваа градска куќа која е дизајнирана од страна на Ensemble Architecture претставува брилијантен микс од традиционален дизајн и големи дози на современ кул изглед.

PicMonkey Collage

Старовремски луксуз во овој њујоршки пентхус

Американскиот архитект Стив Харивел изработи нов дизјан на еден пентхаус во Њујорк, кој претставува комбинација на винитиџ декорот со шик модернистички, но и класични елементи.