MTM2NzYxNTc4ODc5MDY3NzQz

Новиот ангел на „Victoria’s Secret“ ќе ве остави без зборови

Запознајте ја 22-годишната Џозефина Скривер, која тукушто „ги доби“ престижните крилја на „Victoria’s Secret“.

bread-seller-photobomb-modeling-contract-olajumoke-orisaguna-22

Продавачка на леб од случајна минувачка стана модел за насловна страна

Луѓето велат дека бајките се само за деца, меѓутоа, дека може да се случи и во вистинскиот живот е доказ оваа млада мајка од Нигерија.

PicMonkey Collage

Синди Прадо – Инстаграм убавица со неодоливи облини

Синди Прадо е прекрасна макекенка која обожава да патува и максимално да ужива во својот живот.

MTMyNDIzOTA1MTEyNTkzNjgy

Франсис Харди – прекрасна убавица која плени

Франсис Харди, прекрасниот француски модел и актерка, е една од најпрекрасните жени кои светот некогаш ги има видено.

PicMonkey Collage

Аманда Ли-Пејџ – хавајска убавица со егзотичен изглед

Доколку сте љубители на плажи, бикини и згодни девојки, Инстаграм профилот на Аманда Ли-Пејџ е нешто што дефинитивно треба да го „заследите“.

PicMonkey Collage

Миранда Кер заведува во најновата фотосесија

И покрај тоа што веќе не е дел од тимот „ангели“ на Victoria’s Secret, Миранда Кер и понатаму останува да го носи епитетот на „супермодел“.

MTMwMTA5MzI2Mjk4OTY4MDM0

Инстаграм профилот на овој модел ќе ве направи љубоморни

Тобајас Соренсен е модел чиј живот изгледа совршено. Тој е млад, згоден, убав и успешен. Заработува повеќе од доволно, и без проблем може да си ги припушти сите уживања кои Continue reading

Screen-Shot-2014-07-03-at-12.52.46-PM-660x496

Мара Тајген – поатрактивна верзија од Меган Фокс

Без разлика дали е бринета или блондинка, таа важи за една од девојките со најжешки Инстаграм профили.