victorias-secret-2014-trend-boots-and-shoes

Чизми кои ќе го комплетираат вашиот есенски стил

Есента веќе одамна пристинга, но дали таа се одразува на вашиот моден стил? Ова се моделите на чизми кои ќе го комплетираат вашиот есенски стил. 1. Чизми до колена Чизмите Continue reading

11-Tattooed--Attractive-Instagram-Models-You-Need-To-Follow

10 тетовирани и згодни Инстаграм модели кои треба да ги следите

Ако имате Инстаграм сигурно сте се изнагледале зајдисонца, селфиња, полу-изедени оброци, животни и цитати од вашите пријатели.

7-Models-Changing-Perception-Of-Beauty-Banner

Шест модели кои ја менуваат перцепцијата за убавина

Во изминатите неколку декади општеството создаде прецизна слика за тоа како би требало да изгледаат совршените модели.

MTI5ODA1ODEyNzcxMDcyNjQz

Запознајте ги 10-те нови ангели на „Victoria’s Secret“

Откако Карли Клос и Доцен Крос си заминаа неодамна од „Victoria’s Secret“, повеќето луѓе помислија дека тие ќе бидат заменети од две нови прекрасни убавици.

PicMonkey Collage

5 модели на јакни кои никогаш не излегуваат од мода

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Колку и да сакаме да се ослободиме од сите слоеви облека и да носиме тенки и лесни комбинации, пролетта не ни го дозволува тоа, барем не засега.