tlyw1xmje6chhna-q3mvzb0qvcvenycn-large

Модниот избор на ѕвездите од „Игра на престоли“ за премиерата на шестата сезона

Емилија Кларк, Софи Тарнер, Мејси Вилијамс, Лина Хеди, Питер Динклиџ и останатите актери од „Game of Thrones“ шармираа во елегантни комбинации на црвениот килим во Кинескиот театар во Лос Анџелес.

PicMonkey-Collage3-1000x500

Класични парчиња пролетна гардероба

Како да не е доволно што излезе сонцето и што целиот ден можете да го минете со лесна облека на себе, вие сакате да знаете баш се – па и Continue reading

6-7-660x300

Какви фустани ќе носиме оваа пролет?

Фустаните се омилено парче облека на секоја жена, а пролетта е сезона кога тие го имаат главниот збор. Што се однесува до трендовите, овој пат во игра се фустаните во Continue reading

landscape-1456863660-hbz-soft-trench-00-index1(2)

Најнов пролетен тренд: лесен мантил

Кожната јакна и тренч мантилот се парчиња гардероба кои морате да ги имате во вашиот орман, исто како што мора да имате барем едни фармерки кои ви стојат совршено, бела Continue reading

etoday-horz(1)

Сосема неочекуван начин да носите кошула

Сите со нетрпение чекаме да дојде пролетта и да ги соблечеме дебелите палта и јакни! Но, кога подобро ќе размислиме овој преоден период не мора да биде здодевен и ни Continue reading

street-style-new-york-fashion-week-spring-2013-stripes-top-boyfriend-jeans-hat_vintagesoul

Топ 6 основни парчиња облека кои постојано треба да ги имате

Добриот моден стил не подразбира скапи и најмодерни парчиња облека, туку она што го прави вашиот стил ВАШ и единствен! 

20121020-143710

15 правила кои секој маж во одело треба да ги почитува

Ако за прв пат одбирате и носите одело, или пак само сакате да проверите дали доволно добро изгледате додека го носите омиленото сако, прочитајте го нашиот мини-водич:

elite-daily-hair-600x300

Тренд: коса во боите на зајдисонцето

Трендовите во бојадисувањето на косата се менуваат секојдневно, а најновиот тренд е коса во боја на зајдисонцето. Овој вид на фризура во суштина, ги комбинира црвената, портокаловата, розовата и виолетовата боја Continue reading

landscape-1444848695-hbz-street-style-index-1-1000x500

Клучни модни трикови на дамите со стил

Не е дека постои некој таен список на работи до кои се придржуваат жените со стил, а кој се пренесува од генерација на генерација, но сепак постои нешто што тие Continue reading