Lightened-up-Caponata-3-e1395743187676

Модар домат на сицилијански начин

Капоната е слатко и кисело предјадење за кое навистина не постои стандарден рецепт. Се прави од комбинација на модар домат, домати и целер, зачинето со засладен оцет, капери, кромид и Continue reading