diy-cardboard-kitchen-recycle-toddler-coverimage

Како да направите мини кујна за вашето дете?

Со цел да и ја подари на својата ќерка кујната за која мечтае, Родеса Вилануева-Рејес започнала да размислува за необичен направи сам проект.

133006204

Неодоливи, свежи, вкусни: Мини пити со лимон

Доколку викендов сте расположени за подготовка на некој вкусен десерт, овој кој ви го прикажуваме во продолжение е идеално решение ако сте обожаватели на свежо-слатките вкусови.

apple-pie-bites-3

Слатки мини кифлички со јаболко и цимет

Денес ви откриваме фантастичен десерт за „во последен момент“ кој може да го приготвите кога ќе ви дојдат ненајавени гости.

47bdfb36fa9fff107fc4124a3dc2db87_650x

20 мини градини кои ќе го разубават секој дом

Градинарството е одличен и продуктивен начин за релаксација, подобрувајќи го изгледот на просторот, воздухот и вашето расположение.

BW13_r140_05

Ѕирнете во внатрешноста на „Isetta“ мини автомобилот

Барајќи позелен и поекономичен облик, Рензо Риволта го продаде својот „Isetta“ мини автомобил како и неговите планови, алатки и капитал на „Bayerische Motoren Werke“ во Минхен, 1954 година.