manhole-secret-rooms-underground-borderlife-biancoshock-milan-italy-3

Уличните дупки во Милано претворени во тајни одаи

Доколку постои една главна и беспрекорна вистина во светот, тогаш тоа е следната: тајните соби се кул, и сите ние сонуваме да имаме една.

bieber

Џастин Бибер со пет „Ем-Ти-Ви“ награди

Во Милано синоќа се доделени МТВ наградите, а победник на вечерта беше канадскиот поп пејач, Џастин Бибер кој освои пет награди.

street-art-paint-rolling-milan-itlay-by-cosimo-cheone-caiffa

Фото на денот: „Тркалајќи“ се по улиците

Уличниот уметник Cosimo „Cheone“ Caiffa, тукушто го заврши овој фантастичен мурал во Милано, Италија, кој од ѕидот директно продолжува на улицата во облик на пешачки премин. Continue reading

?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Вес Андерсон отвори кафуле во Милано, и е токму онакво какво што го замислувате

Доколку сте љубител на филмовите на режисерот Вес Андерсон, тогаш сигурно делумо тоа е заради неговиот уникатен стил и игра на бои.

main.original.1000x0c-12-660x439

Уличниот стил за време на модната недела во Милано

Милано од 25 февруари до 3 март ќе ги угости илјадниците вљубеници во модата кои ќе имаат шанса да ги проследат ревиите посветени на колекциите есен/зима 2015.