PicMonkey Collage

„Мексиканската Меган Фокс“: Еиза Гонзалес

Неодоливиот изглед, сексипилот и шармот се главните виновници што мексиканската актерка и модел, Еиза Гонзалес, има два милиони следбеници на Инстаграм.

crnobelstan1-540x320

Апартман во црно-бела комбинација во Мексико

Мексиканското дизјанерско студио „Кадавал и Сола-Моралес“ декорираше стан, кој претставува пример како поделбата на просторот може да создаде нов атрактивен изглед на ентериерот.

pool-swimming-summer-mexico_91605_990x742

Фото на денот: Уживање на сонцето

Сликано со филмска камера, фотографот Томас Шер успешно го доловил моментот во кој гостите во еден хотел во Акапулко, Мексико, се разладуваат уживајќи во базенот. Continue reading

crew-germen-graffiti-town-mural-palmitas-8

Графити уметници го сменија изгледот на едно мало гратче

Млада организација која се занимава со изработка на графити, ги соедини заедно своите сили со цел да го смени „лицето“ на градот Палмитас, кој се наоѓа во областа Пачуча.

vremenska-prognoza1

Зошто временската прогноза за Мексико стана популарна?

Времето во Мексико е навистина убаво, но тоа не е причината поради која временската прогноза за оваа земја деновиве се претвори во вирален хит.

maxresdefault (2)

Возбудливо „бркање“ водопади со кајак

Дејн Џексон објави генијално видео од неговите кајакарски искуства снимени во Веракруз, Мексико. Носејќи ја Go-Pro камерата прикачена на неговата глава, две и пол минутниот клип создава чувство дека го гледате Continue reading

hiking-from-mexico-to-canada-before-and-after

Фото на денот: Планинарење од Мексико до Канада (пред и потоа)

Во оваа неверојатна „пред и потоа“ фотографија, можеме да ја забележиме промената во физичкиот изглед на Иан Кромби кој заминал на петмесечно патување од Мексико до Канада, преку живописната патека „Pacific Crest Trail. Continue reading