plakat-vertikalen-sff-2015-preview

Вечерва се отвора Скопскиот филмски фестивал со филмот „Медена ноќ“

Во киното Милениум, вечерва, петок, 17 април, со почеток во 20 часот, Скопскиот филмски фестивал свечено ќе биде отворен со светската ремиера на македонскиот филм „Медена ноќ“.

plakat-vertikalen-sff-2015-preview

За сите филмофили: Утре стартува Скопски филмски фестивал

Од утре, (17 април) започнува годинашното издание на Скопскиот филмски фестивал, настан кој со нетрпение го очекуваа љубителите на седмата уметност.